HaberlerSamsun HaberleriGeleneksel El Nakışları Sergisi İlkadım'da açıldı

Geleneksel El Nakışları Sergisi İlkadım'da açıldı - Samsun Haberleri

İlkadım Belediyesi, Samsun İŞ-KUR Müdürlüğü ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan sergide kadınların el emeği göz nuru ürünleri büyük ilgi görüyor

Geleneksel El Nakışları Sergisi İlkadım'da açıldı

İlkadım Belediyesi Hanımlar Lokali’nde eğitmenliğini Havva Karaduman’ın üstlendiği ve bir yıl süren kursun ardından kadınlar tarafından üretilen birbirinden değerli ve şık ürünlerin görücüye çıktığı sergi açılışını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve eşi Hatice Tok gerçekleştirirken törene, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım Halk Eğitim Müdürü Dilaver Gül, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TOK’A TEŞEKKÜR

Uzun yılların birikimi sonucu bir gelenek haline gelen el nakışları ve dantel angels ürünlerin öğretildiği ve büyük ilgi gören kursun sonunda kursiyerler tarafından üretilen ürünlerin görücüye çıktığı sergide İlkadımlı kadınlar, bir geleneği de yaşatmış oldu. Birbirinden güzel el emeği ürünler katılımcılar tarafından beğeni toplarken, kursiyerler bu güzel kursun alt yapısını sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a teşekkür ettiler.

EMEĞİNİZE SAĞLIK

Tok, 3-6 Temmuz tarihleri arasında Samsunluların beğenisine sunulacak ürünlerin sergileneceği sergi açılışını gerçekleştirdi. Tok, “Kadınlar, kültürümüzü yaşatmaya devam ederken, ekonomik anlamda da bir başarıya imza atıyorlar. Hem eşsiz güzellikte ürünler üretiliyor hem de ev ekonomilerine büyük katkı sağlıyorlar. Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan el nakışı ve dantel ürünler bu sergiyle adeta yeniden hayat buluyor. Kursumuzun başlangıcından itibaren bu güzel serginin oluşumuna kadar emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}