HaberlerYol için 35 milyon bütçe

Yol için 35 milyon bütçe

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, '2018 yılında sadece yol çalışmalarımız için 35 milyon TL bütçe ayırdık' dedi.

Yol için 35 milyon bütçe

Adapark Göl Restoran’da düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya gelen Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kaymakam Mustafa Güney, eski Jandarma Komutanı Ramazan Ünal, Muhtarlar Derneği Başkanı Veysel Oduncu, Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir’in de katıldığı toplantıda karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

GURUR DUYUYORUZ

Çarşamba’nın büyük bir ilçe olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Büyük bir ilçe olan Çarşamba’nın işleri de yoğun ve büyük oluyor. Bu büyüklüğe uygun olarak da planlamamızı yapıyoruz ve ona göre çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde inşallah güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Çarşamba’nın evladı olmaktan, Çarşamba’nın hizmetinde olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

ÖRNEK ALINIYOR

Muhtarlarla her zaman yakın çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Başkan Dündar, “Geride bıraktığımız son üç yıl içerisinde belediye olarak önemli çalışmalar yaptık. Büyük ölçüde hedeflerimizi gerçekleştirdik. 2018 yılında da programlarımızı ve ihalelerimizi yaptık. Ekiplerimiz sahaya girdi çalışmalara başladı. Bu sene büyük ölçüde şehir merkezinde olmak üzere planlamamızda 100 bin metrekare parke yol yapacağız. 100 kilometre sathi kaplama asfalt çalışması yapıyoruz. Yüksek mahallelerimizde şu ana kadar yaptığımız 55 km olan beton yol çalışmamızı devam edeceğiz, 35 km daha beton yol yapacağız. Bunlarla beraber tüm mahalle yollarımızda malzemeli bakım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2018 yılı içerisinde sadece yol çalışmaları için ayrılan maliyet 35 milyon TL’yi aşıyor” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}