HaberlerAkcagöz: 'Çıkış yolu kurultay'

Akcagöz: 'Çıkış yolu kurultay'

Eski CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP'nin Samsun'da 30 bin oy kaybettiğini belirterek, 'Kaybettik ve kaybetmeye devam ediyoruz. Çıkış yolunu bulmak da kurultaydan geçer' dedi

Akcagöz: 'Çıkış yolu kurultay'

Eski CHP  Samsun  il başkanı ve kurultay delegesi Tufan Akcagöz, bazı kurultay delegeleriyle birlikte partisinin il başkanlığında açıklama yaptı. Akcagöz, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na kurultay çağrısında bulunarak, "Sayın Genel Başkanımız bu değişimin öncüsü olmalı, onursal genel başkanımız olarak kalmalıdır" ifadelerini kullandı.

DEĞİŞİMDEN YANAYIM

Akcagöz, 24 Haziran'da bir başarısızlık tablosu ortaya konduğunu savunarak, "Başarılıymış gibi davranarak başarıyı sağlamak mümkün değil. 2015 yılındaki genel seçimlerde CHP 12 milyon 109 bin oy aldı. 2018 genel seçimlerinde 11 milyon 348 bin. Samsun'da da 177 bin 616 oydan, 147 bin 417'ye geriledik. Artan seçmene ve seçime katılım oranına bakmadan kaybedilen seçmen 800 bin. Samsun'da da 30 bin. Bu bir milletvekili demek. Bir CHP'li olarak buna tahammülüm yok. Bu yanlışlarla gidersek önümüzdeki seçimler de hezimete dönüşebilir. Bu açıklamadan kimse kaos ve kavga çıkar beklentisine kapılmasın. CHP'de değişimden yanayım. Bir kurultay delegesi olarak hakkım var. Sayın Genel Başkanımız bu değişimin öncüsü olmalı, onursal genel başkanımız olarak kalmalıdır. Bunun için CHP Genel Başkanlığı'na dilekçe yazdık. Kaybettik ve kaybetmeye devam ediyoruz. Çıkış yolunu bulmak da kurultaydan geçer. Kongre istemek bozgunculuk anlamına gelmiyor" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}