HaberlerKurbanlıklar ucuz olacak

Kurbanlıklar ucuz olacak

Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan, 'Samsun üretim şehri, bu nedenle büyük şehirlere göre kurbanlıklar daha ucuz olacak' dedi.

Kurbanlıklar ucuz olacak

Kurban Bayramı yaklaşırken Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, küçükbaş hayvanın ortalama bin, büyükbaşın ise ortalama 7 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkmasını öngördüklerini dile getirdi. Samsun'da kurbanlık fiyatlarının ekonomik olacağının altını çizen Samsun Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan ise, Samsun'un üretim şehri olduğunu, bu nedenle kurbanlıkların daha ucuz olacağını dile getirdi.

SUİSTİMAL EDİLMESİN

Kurbanlık fiyatlarında enflasyonla doğru orantılı bir artış yaşandığını dile getiren Doğan, "Bu artış tüketici ve üretici için makul sayılabilir. Bununla ilgili hiç kimsenin çığırtkanlık yapmasına gerek yok. Kurbancı uzun süre boyunca çeşitli meşakkatlerle yetiştirdiği hayvanını satarken mağdur olmasın, tüketiciler de mağdur olmasın. İnsanımız bunu ibadet için yapıyor, ibadetler suistimal edilmesin. Tüketici senede bir kez kurban kesiyor, kurban hayvanları daha seçkin olmalı. Kılına, boynuzuna, yaşına ve kesim şartlarına azami miktarda dikkat edilmeli. Bu şekilde herkes kazanır" diye konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}