HaberlerÇocuk düşmanı politikalar can alıyor

Çocuk düşmanı politikalar can alıyor

Eğitim-Sen Samsun Şubesi Kadın Sekreteri Zehra Tangaz, 'Yaşam alanımıza sızmaya çalışan, kadın, çocuk düşmanı politikalar can almaya devam ediyor' dedi.

Çocuk düşmanı politikalar can alıyor

Son zamanlarda artan kayıp çocuk vakaları ve cinayetleri üzerine Eğitim-Sen Samsun Şubesi bir açıklama yaptı. Eğitim-Sen adına açıklamada bulunan Kadın Sekreter Zehra Tangaz, "Her geçen gün yaşam alanlarımızın her zerresine sızmaya çalışan, kadın, çocuk düşmanı politikalar can almaya devam ediyor. Bizler her geçen gün hayattan koparılan çocukların faillerini ve sorumlularını, çocuk ölümlerini normalleştirenleri iyi tanıyoruz" ifadelerini kullandı.

SAHTE ÇÖZÜMLER

Tangaz, Türkiye'de kayıp çocuk vakalarının 8 yılda 100 bini aştığını savunarak, "Sizin kadın ve çocuk düşmanlığınıza, normalleştirme politikalarınıza alışmıyoruz. 'Bir kereden bir şey olmaz' diyenler, çocuk yaşta evliliği övenler, çocuk istismarının ve çocuk ölümlerinin normalleştirilmesini teşvik ediyor. Kutuplaşma politikalarıyla yaşamın tüm alanlarında kadın ve çocuk düşmanlığının arkasını dolduranlar, idam ve hadım gibi insanlık dışı ve sahte çözümlerle gündem yaratmaya çalışıyor" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}