Haberler Başpehlivan Yılmaz

Başpehlivan Yılmaz

Geleneksel olarak düzenlenen ve 300'ün üzerinde güreşçinin katıldığı Karakucak Güreşleri Festivali düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Yoğun katılımın yaşandığı festivalde baş pehlivanlığı Şaban Yılmaz kazandı.

 Başpehlivan Yılmaz

ÖDÜLLER VERİLDİ

19 Mayıs Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Karakucak Güreş Festivali oldukça yoğun ilgi gördü. Nafiz Kurt Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen festivalde başpehlivanlıkta birinciliği Şaban Yılmaz alırken, ikinciliği Fatih Çakıroğlu, üçüncülüğü ise Recep Taslak ve Murat Keskin paylaştı. 300'ün üzerinde güreşçinin katıldığı festivalde dereceye giren sporculara madalyalarını Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve diğer protokol üyeleri taktim etti.

BAŞKAN TEŞEKÜR ETTİ

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu,"Türkiye’nin çeşitli illerinde güreşen 19 başpehlivan ve alt kategorilerde yaklaşık 300 güreşçi 19 Mayıs Er Meydanı'nda kıyasıya rekabet girerken, ağalık yarışında 30.500 bin TL ile ağalık ünvanını Akgül Zahire sahibi Ahmet Akgül aldı. Ayrıca 30 bin TL ile destek olan iş adamı İbrahim Demir’e, 3 bin TL ile destek olan belediye meclis üyesi Şükrü Şener’e ve En-sa Yapı şirketler adına Cafer Ayaz’a, bin TL ile destek olan Alaçamlılar derneği adına Abdullah Bülbül’e ve İstanbul Alaçamlılar Derneği güreş ağası Aslan Polat’a ve ağalık yarışında desteklerini esirgemeyen hemşerilerimize teşekkür ediyorum”dedi.

PROTOKOL YERİNİ ALDI

Geleneksel olarak düzenlenen törene oldukça yoğun ilgi yaşandı. Güreşleri Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti Samsun Eski Milletvekili Musa Uzunkaya, Samsun Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutanı Abdullah Tekelier, Ak Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Fatih Seven, İstanbul Esenler Alaçamlılar Derneği Başkanı Mustafa Elibol ve Güreş Ağası Aslan Polat, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SIRADAKİ HABER
}