HaberlerSamsun HaberleriAsil Özbay Samsun'da

Asil Özbay Samsun'da - Samsun Haberleri

Motosikletle 3 kıtayı gezen Asil Özbay, 'Motorcu Dostu Trafik' projesi kapsamında Samsun'a geldi.

Asil Özbay Samsun'da

Motosiklet ve diğer araç kullanıcılarını karşılıklı empatiye davet eden Aytemiz, Asil Özbay’la motosiklet tutkunlarını Samsun'da bir araya getirdi. Alanlı Piknik Alanı'nda motosiklet kullanıcıları ile buluşan Özbay, yollara dair hikayelerini ve güvenli sürüşün önemini anlattı. Sohbet havasında geçen bir sunumla yaşadığı anıları paylaşan Özbay, katılımcılar tarafından ilgiyle dinlendi.

TRAFİKTE BİR KADIN

Motosiklet dünyasında erkek egemen algının yıkıldığını dile getiren Özbay, "Bir gün dünya turu atma kararı aldım ve yola çıktım. Bir kadın olarak yola çıktığımda bunu başarmanın ne kadar önemli olduğunu biliyordum. Hem tek başına hem de bir kadın olarak yolda olmanın zor olacağı söyleniyordu. Fakat hiçbir şeyin anlatıldığı kadar güç olmadığını gördüm. Yaptığı gezileri çok zor şeyler gibi aktaran biri değilim, herkes hayalinin peşinde olmalı" dedi.

GÜZEL HATIRALAR

Yolculuk sırasında yaşanacak her sıkıntının, aşıldıktan sonra güzel bir hatıraya dönüştüğünü ifade eden Özbay, "16 yıldır motosiklet kullanıyorum ve annem hala bir yere gideceğim zaman, 'Motosikletle mi gidiyorsun?' diye soruyor. Anneler biraz böyle, bir türlü kabul edemiyorlar. Ama hem dikkat hem de ekipman açısında özen göstermeyi asla ihmal etmiyorum. Çünkü daha yaşamayı ve görmeyi istediğim bir çok anı var" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}