HaberlerTrafikte eğitim şart

Trafikte eğitim şart

Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Ülkemizde maddi manevi kayıplara sebep olan trafik kazalarının önlenmesinde eğitimin çok önemli' dedi.

Trafikte eğitim şart

Karadeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (KASKEF) Başkanı Merih KARGI ve yönetim kurulu üyeleri, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Türkiye’de ve Samsun’da sürücü eğitiminde gelinen son durum konuşuldu.

KALİTE ARTTI

Başkan Kargı, Samsun’da 59 sürücü kursunun bulunduğunu belirterek, “Sürücü eğitiminde çok iyi aşamalara geldik, trafik kazalarının oluşumunda eğitim kalitesinin artmasıyla birlikte insan faktöründe ciddi azalma yaşandı. Eğitim ve sınav kalitesinde gerçekleşen olumlu değişimlerle Avrupa Birliği standartları yakalandı” diye konuştu.

KURSLAR ÖNEMLİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kaymak ise, “Ülkemizde maddi manevi kayıplara sebep olan trafik kazalarının önlenmesinde eğitimin çok önemli. Bu hususta sürücü kurslarımıza önemli görevler düşüyor, bu amaçla önceliğin eğitim olması gerekiyor. Sürücü kurslarının verdiği trafik adabı dersi, trafikte saygı anlamında çok şeyler katacak” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}