Haberler Bedelli askerlikte 28 gün boyunca ne yapılacak?

Bedelli askerlikte 28 gün boyunca ne yapılacak?

Milyonlarca genci ilgilendiren bedelli askerlik ile son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bedelli askerlik 2018'e 28 gün şartının eklenmesi ile beraber, bedelli adayları da araştırmalarını sürdürüyor.

 Bedelli askerlikte 28 gün boyunca ne yapılacak?

Bedelli askerlikte 28 gün boyunca ne yapılacak? Konu ile ilgili olarak AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'dan son dakika açıklaması geldi. Bostancı, "Bu bedellinin öncekilerden farkı, 28 gün askerlik eğitimi olması. Bu eğitimi de askeri eğitim olarak değil, daha çok teorik eğitim olarak görmek gerekir. 28 günlük eğitim sürecinde; askeriye, toplumsal hayat, Türkiye'nin jeopolitiği, tarihi ve geleceği konusunda yetkin hocalar dersler verecek" ifadelerini kullandı.

25 yaş, 15 bin TL ve 28 günlük askerlik şartlarının belirlenmesinin ardından konuyla ilgili olarak hükümet kanadından açıklamar peş peşe geliyor. Gelen son açıklama ile beraber, bedelli askerlikte 28 gün boyunca ne yapılacağı sorusu da yanıt bulmuş oldu.

BEDELLİ ASKERLİKTE 28 GÜN NE YAPILACAK?

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, bedelli askerlik ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 28 günlük askerlik sürecinde neler yapılacağını açıklayan Bostancı, 1 milyon 324 bin kişinin bedelli kapsamına girdiğini ifade etti. Naci Bostancı, bu bedelli askerliğin öncekilerden farkının 28 gün askerlik eğitimi alacak olmaları olduğunu vurgulayarak, "28 günlük eğitim sürecinde; askeriye, toplumsal hayat, Türkiye'nin jeopolitiği, tarihi ve geleceği konusunda yetkin hocalar dersler verecek." dedi.

SIRADAKİ HABER
}