Haberler Bafra mimarisi masaya yatırıldı

Bafra mimarisi masaya yatırıldı

Mühendis, mimar, şehir ve bölge plancılarıyla bir araya gelen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 'Bafra'mızın mimarisini masaya yatırdık' dedi.

 Bafra mimarisi masaya yatırıldı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, şehrin bugünü ve geleceği adına farklı kurum ve isimlerle bir araya gelerek fikir alışverişine devam ediyor. Daha önce ilçede görev yapmış belediye başkanları başta olmak üzere çok sayıda kurum ve meslek temsilcileri ile bir araya gelerek, ilçenin sorun ve beklentileri hakkında toplantılar yapan Başkan Kılıç, ilçede görev yapan mühendisler, mimarlar, şehir ve bölge plancılarıyla birlikte istişarede bulundu.

140 MUHTARLA TOPLANTI

İstişare toplantılarına önem verdiklerini ifade eden Başkan Kılıç, “Bafra’mız ile ilgili neler yapabiliriz, ne tür düşünceler olabilir sorusuna cevap bulmaya çalışıyoruz. Amacımız faydalı olan fikirleri ortaya çıkartmak. İlk olarak Bafra’mızda daha önceden görev yapmış belediye başkanlarımızla bir araya geldik. Kendilerinin fikirlerini ve düşüncelerini dinledik. Buradan yola çıkarak, yine merkez mahalle muhtarlarımızla beraber olduk, istişarelerde bulunduk. Muhtarlarımızdan da gerçekten güzel fikirler çıktı. 140’a yakın mahalle muhtarımızla bir araya geldik” ifadelerini kullandı.

TOPLANTILARA DEVAM

AR-GE bölümünde çalışanlarla birlikte önemli bir çalışma başlattıklarını kaydeden Başkan Kılıç, ileride önemli projeler yapacaklarını vurguladı. Kılıç, “Bafra’da görev yapan mühendisler, mimarlar, şehir ve bölge plan mühendisleriyle bir araya gelmek istedik. Buradaki amacımız; ilçemiz ile alakalı önerilerinizi ve fikirlerinizi dinlemek, sizlerin bakış açısıyla değerlendirmede bulunmak. Bu toplantıdan çok faydalı fikirler ve düşünceler çıkacağına inanıyorum. Bafra’mız için en acil ne yapılması gerekiyorsa hep birlikte yapmalıyız. Kısaca ortak aklı ortaya çıkararak, inşallah Bafra için doğru olanı yapmaya çalışırız. Bu toplantı bir ilk ama bundan sonra bu tip toplantılar yapacağız” şeklinde konuştu. bafra  bafra haber


SIRADAKİ HABER
}