HaberlerBakan Berat Albayrak ilk ziyaret için Arjantin'e gidiyor

Bakan Berat Albayrak ilk ziyaret için Arjantin'e gidiyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevinden ayrılarak yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini üstlenen Berat Albayrak, ekonominin patronu olarak ilk yurt dışı ziyaretini G-20 zirvesi için Arjantin'e yapacak.

Bakan Berat Albayrak ilk ziyaret için Arjantin'e gidiyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bakanlığa geldikten sonraki ilk gezisini G-20 toplantıları çerçevesinde Arjantin'e yapacak.

BUGÜN ARJANTİN'E GİDECEK

Albayrak, 21-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacak G-20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankaları toplantısı için bugün Buenos Aires'e gidecek. Toplantıya G-20 üyesi ülkelerin bakanları, merkez bankası başkanları ile Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası temsilcileri katılacak. Zirveye, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya da katılacak. Yayınlanan Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) G-20 değerlendirme raporunda, zirvenin gündemine ilişkin ipuçları yer aldı. ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırımlarının yükselen piyasa ekonomilerinden sermaye çıkışına neden olması nedeniyle doların güçlendiğine işaret edilen raporda, "Yükselen piyasa ekonomileri, sıkılaşan finansal koşullar ve bazı durumlarda kendine özgü zorluklarla karşı karşıyalar" değerlendirmesi yapıldı. Zirvede İran'a yaptırımların da gündeme gelmesi bekleniyor.

SIRADAKİ HABER
}