HaberlerSamsun HaberleriSağanak yağış Samsun'da hayatı durma noktasına getirdi

Sağanak yağış Samsun'da hayatı durma noktasına getirdi - Samsun Haberleri

Samsun'da öğleden sonra etkili olan gök gürültülü sağanak yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle vatandaşlar olumsuz etkilendi.

Sağanak yağış Samsun'da hayatı durma noktasına getirdi

Samsun’da aniden başlayan gök gürültülü sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi. Vatandaş ve esnaflar dükkanlarda mahsur kaldı. İlkadım İlçesi Unkapanı ve Yıldız Kavşağı'nda ise fırtınadan dolayı devrilen ağaçlar sebebiyle trafik akışının olumsuz etkilendiği gelen bilgiler arasında. Ayrıca Samsun ve çevre iller için sel uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinde yapılan açıklamada, ''Bu gece saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz’de başlayacak olan yağışların, Samsun il merkezi ve batısı ile Trabzon’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Samsun’un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli (75 kg/metrekare ve üzeri) olması bekleniyor. Bölgede son günlerde meydana gelen şiddetli yağışlar nedeniyle toprağında doygun olduğu dikkate alınarak meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve özellikle heyelan riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir'' denildi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}