HaberlerSamsun Hava Durumu HaberleriSamsun'a uyarı üstüne uyarı! Sel, taşkın, fırtına...

Samsun'a uyarı üstüne uyarı! Sel, taşkın, fırtına... - Samsun Hava Durumu Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Samsun ve Doğu Karadeniz için şiddetli yağış, taşkın, sel ve fırtına uyarısı verdi.

Samsun'a uyarı üstüne uyarı! Sel, taşkın, fırtına...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu  hava durumu tahminlerine göre, Samsun ve Doğu Karadeniz bölgesindeki yağışların bu gecede etkili olacağı kaydedildi. 

Samsun Valiliği'nden şiddetli yağış uyarısı

Yapılan açıklamada, bu gece  Samsun ve Doğu Karadeniz bölgesinde etkili olacak yağışların, özellikle sabah erken saatlerden itibaren Samsun il merkezi ve batısı ile Trabzon’da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Samsun'un doğu ilçeleri (Çarşamba, Terme, Ayvacık, Salıpazarı), Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli (76 kg/metrekare ve üzeri) gerçekleşmesi ve bölgede yağışların Perşembe günü öğle saatlerine kadar devam edeceğinin bilgisine ulaşıldı. 

Denizlere ait meteorolojik uyarıda ise, rüzgarın yarın Doğu Karadeniz'in doğusunda öğle saatlerine kadar batı ve güneybatıdan 6 ila 8 (60-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesinin beklendiğinin altı çizildi. 

Uyarılarda, bölgede son günlerde meydana gelen şiddetli yağışlar nedeniyle toprağın da doygun olduğu dikkate alınarak meydana gelebilecek ani sel, taşkın, su baskını, yıldırım ve özellikle heyelan riski ile ulaşımda meydana gelebilecek aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmaya devam edilmesi gerektiği de bildirildi. 

SIRADAKİ HABER
}