HaberlerOrdu HaberleriSelin vurduğu Ordu'daki zarar kalem kalem açıklandı

Selin vurduğu Ordu'daki zarar kalem kalem açıklandı - Ordu Haberleri

Ordu'da yaşanan sel felaketinin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'Can kaybımız yok, tedbirlerimizi alıp yıkılan köprüleri yerine getireceğiz. Dere yataklarına inşaat konusunda hassas olmamız gerekiyor' dedi.

Selin vurduğu Ordu'daki zarar kalem kalem açıklandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat Oktay, Ordu'daki sel felaketine ilişkin olarak, "İklim değişiyor, Türkiye de bu değişimden payını alıyor. Bir zihinsel dönüşüme ihtiyacımız var. Dere yataklarına inşaat konusunda hassas olmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın, belediyelerimizin ve ilgili birimlerimizin hassas olmasını bekliyoruz. Afet olmadan tedbirlerimizi almak zorundayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ordu'da yaşanan felakete ilişkin açıklama yaptı. Oktay'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"CAN KAYBI YOK, HASAR ALT SEVİYEDE"

"Sıkıntı yaşayan bölgelerimiz ve vatandaşlarımızla devletimizin tüm birimlerimiz olayları yakinen takip ettiler. Sayın Cumhurbaşkanımız da yakinen takip etti. Şu an itibariyle durum şudur. Hamd olsun bir can kaybımız olmadı. Hasarın boyutu da çok yüksek gibi gösterilse de çok yüksek değil. Bunu da atlatacağız. Devletimizin tüm birimleri iş başında. Ulaştırma Bakanlığımız hızla çalışıyor.

"YIKILAN KÖPRÜLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ"

Yıkılan bu köprüleri yerine getireceğiz. Vatandaşlarımız mağdur edilmeyecektir. İlk andan beri yanlarındaydık, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Herhangi bir mağduriyet yaşanmayacaktır. Tüm vatandaşlarımızın ihtiyacı karşılanmıştır, ihtiyacı karşılanmayan vatandaşımız kalmamıştır. Bin civarı mevsimlik işçimiz vardı, tahliyesini tamamladık.Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah böyle bir afet bir daha yaşanmaz.

İklim değişiyor, Türkiye de bu değişimden payını alıyor. Bir zihinsel dönüşüme ihtiyacımız var. Dere yataklarına inşaat konusunda hassas olmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın, belediyelerimizin ve ilgili birimlerimizin hassas olmasını bekliyoruz. Afet olmadan tedbirlerimizi almak zorundayız."

SIRADAKİ HABER
}