HaberlerMinik yetenekler ara verdi

Minik yetenekler ara verdi

'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesi kapsamında eğitim gören yarışmacı grubu dün son antrenmanını yaparak ara verdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, 'Proje sonunda Samsun'da hiçbir çocuğumuz yüzme bilmiyorum demeyecek' dedi

Minik yetenekler ara verdi

41 BİNİN ÜZERİNDE

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Samsun’da başlattığı 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesi kapsamında, 2018 yılında yüzme eğitimi gören öğrenci sayısı 18 bine ulaştı. Proje kapsamında toplam 41 binin üzerinde öğrenciye eğitim verildi. “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesi kapsamında, eğitim gören yarışmacı grubu, Haziran ayından itibaren devam eden antrenmanlarını dün sonlandırarak tatile girdi. Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen antrenmanı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ziyaret etti.

 

'BİLMİYORUM' YOK

Türkiye’de hatta dünyada takip edilen önemli bir proje haline geldiğini dile getiren Müdür Karayılmaz, ”Dört yılda 41 binin üzerinde çocuğumuzu havuz ile buluşturduk. Projemiz bir yetenek taraması projesidir. Samsundaki en iyi öğrencilerimizi bizler dört farklı stilde yüzebilecek niteliğe getirdik. Proje sonunda Samsun'da hiçbir çocuğumuz yüzme bilmiyorum demeyecek. İmkanı olmayan çocuklarımız burada yüzmeyi öğrenip, aynı zaman da vakitlerini daha verimli geçirerek, elit sporcu olma yolunda çaba gösterecekler" dedi.

Mustafa CİVELEK yüzme  


SIRADAKİ HABER
}