HaberlerSamsun HaberleriÇarşamba'ya yeni merkez

Çarşamba'ya yeni merkez - Samsun Haberleri

Çarşamba Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti ortak protokolü ile Adapark'ta yapılan Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi inşaatında sona gelindi.

Çarşamba'ya yeni merkez

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde yükseköğrenim öğrencileri için yapılan 260 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu ve 350 kişi kapasiteli kültür merkezi inşaatı devam ediyor. Samsun Valisi Osman Kaymak, Adapark Mevkii’nde 7 bin 100 metrekare alanda inşaat çalışmaları devam eden yurt ve kültür merkezini Kaymakam Mustafa Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ile gezdi. Vali Kaymak, Başkan Dündar’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ÖĞRENCİ SAYIMIZ ARTIYOR

Çarşamba’da yükseköğrenim öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını söyleyen Başkan Dündar, “3 fakülte, meslek yüksekokulları ve sosyal alanlarıyla ilçemiz bir üniversite şehri oluyor. Yaklaşık 5 bin olan yükseköğrenim öğrenci sayımız, her dönem artıyor. Buralarda öğrenim gören öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak için İlim Yayma Cemiyeti ve Belediyemiz arasında yapılan ortak protokol ile yurt ve kültür merkezini ilçemize kazandırıyoruz. Böylelikle farklı şehirlerden ilçemize gelen üniversite öğrencilerimiz barınma sıkıntısı yaşamayacaklar” diye konuştu.

BİR YATIRIM DAHA

Başkan Dündar ile birlikte yurt inşaatını gezen Vali Kaymak ise, “İlçede okuyan üniversite öğrencilerine hizmet vermek üzere yapılan 260 öğrenci kapasiteli yurt inşaatındayız. Tamamlandığında yükseköğrenim alanında Çarşamba önemli bir yatırıma daha kavuşmuş olacak. İlçe merkezinde Adapark’ta üniversite öğrencileri için yapılan bu büyük yatırıma ön ayak olan Belediye Başkanımızı kutluyorum. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}