HaberlerHeyelan riskine dikkat!

Heyelan riskine dikkat!

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, Ünye'nin güneyinde 1.5 saat içerisinde metrekareye 95 kilogram yağış düştüğünü belirterek, 'Son yağışlarla toprak suya doydu, bundan sonra meydana gelecek yağışlarda heyelan riski bulunuyor' dedi

Heyelan riskine dikkat!

Geçtiğimiz günlerde Ünye'de sağanak yağışların ardından sel felaketi yaşandı. Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, Ünye'nin güneyinde 1.5 saat içerisinde metrekareye 95 kilogram yağış düştüğünü belirterek, son yağışlarla toprağın suya doyduğunu ve bu nedenle bundan sonra meydana gelecek yağışlarda  heyelan riskinin arttığını söyledi.

RİSK GEÇMEDİ

Yüce, Ünye'nin güney kesimlerinde meydana gelen yağışla sel felaketinin yaşandığını vurgulayarak, "Kısa sürede gerçekleşen yağış nedeniyle bu felaket yaşandı. Bu mevsimde Karadeniz Bölgesi'nde benzer şeyler geçtiğimiz yıllarda da yaşandı. Yaz mevsiminin karakteristik yağışları olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki günlerde böylesine kuvvetli bir yağış beklemiyoruz ancak mevsim itibariyle risk geçmiş değil. Açık arazide kalan tarım işçilerinin ve ilgililerin uyarıları mutlaka dikkate almaları gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}