HaberlerSamsun HaberleriAtakum, cazibe merkezi

Atakum, cazibe merkezi - Samsun Haberleri

Atakum'un cazibe merkezi olduğunu ifade eden Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Vatandaşlarımıza daha da yaşanılabilir bir kent sunabilme adına mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz' dedi.

Atakum, cazibe merkezi

Göreve geldikleri günden bugüne geçen 4 yıllık süre içerisinde ilçe nüfusunun yaklaşık 50 bin kişi arttığını dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum’un sürekli göç alan, büyüyen bir ilçe olduğunu ifade etti. Atakum Belediyesi olarak artan nüfusla beraber, hizmet ağını da genişleterek nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını kaydeden Taşçı, her zaman vatandaşın yanında olduklarını belirtti.

80’DEN FAZLA PROJE

Atakum İlçesi’nin, Karadeniz Bölgesi’nin önemli bir cazibe merkezi olduğunu dile getiren Başkan Taşçı, “Atakum, Karadeniz Bölgesi’nin önemli bir çekim merkezi. Yaşanılabilirliğiyle, denizi ve diğer doğal güzellikleriyle, modern bir ket olan ilçemiz, rekor düzeyde aldığı nüfus artışıyla herkesin yaşamak istediği bir kent. Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelen Atakum’un daha da yaşanılabilir bir kent olması için gece-gündüz çalışıyoruz. Bu anlamda Atakum Belediyesi olarak ilçemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla her geçen gün daha da yaşanılabilir bir Atakum’u inşa ediyoruz. Atakum’u yarınlara hazırlarken, çocuklarımıza her anlamda daha güzel, daha eksiksiz bir kent bırakabilmek adına titizlikle sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda 80’den fazla projeyi ilçemizle buluşturduk, buluşturmaya da devam ediyoruz. Atakum Belediyesi, vatandaşımızın her zaman yanında” şeklinde konuştu.

HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Atakum İlçesi’nde gerçekleşen rekor nüfus artışının devam ettiğini ifade eden Başkan Taşçı, “Göreve geldiğimiz günden bugüne geçen 4 yıllık süre içerisinde yaklaşık 50 bin kişi artan nüfusumuz, her geçen gün artmaya devam ediyor. İlçemizde her yıl 2 bin çocuk doğuyor. Çevre il ve ilçeler başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli kentlerinden vatandaşlar Atakum’a yerleşiyor. Nüfusu hızla artan ilçemizde, belediyecilik faaliyetlerimizi de aynı hızla artırarak sürdürüyoruz. Hoş Geldin Bebek projemizle başlayarak, doğumdan cenaze hizmetlerine vatandaşlarımızın her anında yanında oluyoruz. Miniklerimiz için kazandırdığımız anaokulu, aqua park, gençlerimiz için etüt merkezi, halı sahalar, spor tesisleri, vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği yeşil alanlar, kafeterya ve restoranlar, piknik alanları, turistik tesisler, meslek edindirme projeleri, sağlık yatırımları gibi daha da yaşanılabilir bir Atakum için gerekli tüm hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturmak için yoğun bir tempoyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}