HaberlerÇarşamba HaberleriÇarşamba'da dönüşüm sürüyor

Çarşamba'da dönüşüm sürüyor - Çarşamba Haberleri

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 'Bafracalı Mahallesi'nde başladığımız Kentsel Dönüşüm 1. etap inşaat çalışmalarımız devam ediyor' dedi

Çarşamba'da dönüşüm sürüyor

Çarşamba İlçesi’nin Doğuyaka Bölgesi’nde Hasbahçe, Bafracalı, Helvacalı ve Orta Mahalle sınırları içerisinde 3 bölgeyi kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları yakından takip eden Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Bafracalı Mahallesi’nde 1. etap inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydetti.

YENİ YAŞAM YAŞAMLARI

Kentsel dönüşüm çalışmalarının toplam 275 bin m² alanda olacağını kaydeden Başkan Dündar, “Çarşamba’da 3 bölgede yapacağımız kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçemiz; Yeni Mahalle Konutları, Galericiler Sitesi ve Hasbahçe Konutlarına kavuşacak. Yoğun şehirleşme baskısı sebebiyle imara aykırı çarpık, afet riski altında, kar ve yağmur yağışlarında dahi altyapısı hemen bozulan, yol, sağlık, itfaiye ve ambulans gibi hizmetlerin sunumunda zorlukların yaşandığı alanları yeniliyoruz. Projeyle birlikte ilçemize yeni konutlar, otoparklar, ticari alanlar, sosyal alanlar, cami, sağlık merkezi ve eğitim alanları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALAR TAKDİR EDİLİYOR

Çarşamba’daki kentsel dönüşüm çalışmalarının takdir edildiğini kaydeden Başkan Dündar, “Kentsel dönüşüm çalışmalarında kısa sürede geldiğimiz durum Çevre Şehircilik Bakanımızca, cumartesi günü yapılan toplantıda takdir edilerek, bundan sonraki süreçte de her türlü desteğin verileceği ifade edildi” sözlerini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}