HaberlerKütahya HaberleriÖğrencilere trafik eğitimi

Öğrencilere trafik eğitimi - Kütahya Haberleri

Emet Emniyet Müdürlüğü akipleri tarafından Yaz Kur'an Kursları'na giden öğrencilere trafik eğitim semineri verildi.

Öğrencilere trafik eğitimi

Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri tarafından emniyet kemeri kullanımının önemi, çocukların arka koltukta seyahat etmeleri, yazın yol ve sokaklarda oyun oynamamaları, karşıdan karşıya geçiş kuralları,servis ve araçlarda dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.
Emet İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım, müdürlük olarak okullarda öğrencilere bilgilendirme toplantıları yapıldığı gibi yaz aylarını camilerimizde Kur'an öğrenerek geçiren öğrencilerimize yönelik bilgilendirme semineri düzenlediklerini belirtti.
Müdür Yıldırım, 'Çocuklarımızın güvenliği bizim için çok önemli ve görevlerimizin başında geliyor. Bu nedenle ilçemizdeki okullarda öğrencilerimize trafik, asayiş ve terör konuları başta olmak üzere güvenlikle ilgili bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Okul sezonunda Yunus Emre Ortaokulu'nda yaptığımız toplantıda, konusunda uzman personellerimiz öğrencilere hem eğitim vermiş , hem de sorularını cevaplandırmışlardı Bilgilendirici broşürler de dağıtarak öğrencilerimizi güvenlik konularında daha bilinçlenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Şimdi de yaz aylarında camilerimizde Kur'an eğitimi gören çocuklarımızı bilgilendiriyoruz. Çocuklarımızın ilgisi bizleri memnun ediyor. Çocuklarımızın güvenliği için bu tür organizasyonlara devam edeceğiz 'dedi. (YD-EFE)

SIRADAKİ HABER
}