HaberlerToz bile koparamazlar

Toz bile koparamazlar

Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlhan Öksüz, 'Türkiye'ye ekonomik savaş ilan edenler; kaya gibi sağlam milli birliğimizden toz bile koparamayacaklar' dedi.

Toz bile koparamazlar

Samsun  Sağlık-Sen Şube Başkanı İlhan Öksüz, ABD'nin Türkiye'ye karşı aldığı yaptırım kararlarına tepki gösterdi. Başkan Öksüz, ekonomik savaşa karşı milli birlik vurgusu yaptı.

TAVİZ VERİLMEMELİ

Başkan Öksüz, “Türkiye, son zamanlarda küresel emperyalizmin ekonomik kuşatmasına ve terör saldırılarına maruz kalıyor. Sağlık-Sen olarak milli ekonominin yerli üretim, yerinde tüketim anlayışı ile güçleneceğine inanıyoruz. Yeni Türkiye’de, sağlık milli ekonominin lokomotifi sektörlerinden biri olacak. Tıbbi cihazda, ilaçta, aşıda, büyük ve güçlü Türkiye’ye yakışan yerlileşme ve yerelleşme, hedeflerimiz var. Bu hedefler gerçekleştiğinde dünyaya sağlık hizmeti, sağlık teknolojisi, sağlık bilgisi ihraç eden lider ülke olacağız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak bu milli hedeflerin hem sahibi hem hamisiyiz. Ülkemize yönelik ekonomik teröre karşı sağlığın vizyonunu bütün ruhumuzla sahipleneceğiz. İnanıyoruz ki, Türkiye’ye ekonomik savaş ilan edenler; kaya gibi sağlam milli birliğimizden toz bile koparamayacaklar. Sadece Türkiye değil, dünyanın bütün emekçileri kapitalist Amerika’ya karşı birleşmeli, sömürgeci çarklara su taşıyanlara taviz vermemelidir. Kazanan barış ve aydınlık dolu gelecek olacak” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}