HaberlerSamsun HaberleriCHP'de neler oluyor? Akcagöz'e şok

CHP'de neler oluyor? Akcagöz'e şok - Samsun Haberleri

Eski CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, kurultay çağrısı yaptığı için kesin ihraç istemiyle hakkında disiplin işlemi başlatıldığını açıkladı.

CHP'de neler oluyor? Akcagöz'e şok

Eski  CHP Samsun İl Başkanı  Tufan Akcagöz, 4 Temmuz 2018’de parti binasında kurultay çağrısı yaptığını ve bu nedenle kesin ihraç istemiyle hakkında disiplin işlemi başlatıldığını belirtti. Akcagöz, 18 yaşından beri mücadele verdiği CHP’den koparılmaya çalışıldığını savundu.

CIMBIZLA İSİM SEÇMİŞLER

Sadece kurultay delegesi sıfatıyla değil, üye sıfatıyla da doğruları konuşmaya her zaman devam edeceğini belirten Tufan Akcagöz, “Sosyal demokrat bir partide, herkesin düşüncelerini özgürce ifade edebilme hakkını savunacağım. Mehmet Kundak, il başkanı sıfatıyla ve yönetim kuruluna sormadan, danışmadan böyle bir karar verme yetkisine sahip değil. Kaldı ki benimle birlikte, il yöneticilerimiz Mustafa Güngör, Selçuk Alkan, Nuri Cömert, Nimet Baş, Hatice Özer ve Alican Akdağ hakkında da disiplin işlemi başlatılmasını talep ediyor. O toplantıya, birçok partilimiz de katıldı. Ancak her nedense cımbızla seçer gibi isim seçilerek bu işlem yapıldı. Mustafa Kemal’in işaret ettiği, ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ çizgiden bir an için ayrılmadım, ayrılmayı da düşünmüyorum. Doğru bildiklerimi her zaman ve her platformda ifade etmeye devam edeceğim. Daha önce ilçe başkanı olarak, en son da ikinci dönem il başkanı seçilmek suretiyle faşizmle ve AKP’nin yanlış uygulamaları ve basiretsiz yöneticileri ile mücadele ettim. Mükafatı demek ki buymuş. Ancak, hiç bir engel tanımıyorum ve aleyhimize yürütülen disiplin sürecini Samsun ve ülke kamuoyunun dikkatine sunuyor, alınan bu kararı partililerimizin tertemiz vicdanına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}