HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'da 19'luk polemik

Samsunspor'da 19'luk polemik - Samsunspor Haberleri

Samsunspor'un yollarını ayırdığını duyurduğu Can Muhammet Vural'la ilgili iki taraftan da açıklamalar gelince, adeta polemik doğdu. 19 yaşındaki ayrılığın ardından yaptığı Can'ın tepkili açıklamalarına, kulüpten cevap gecikmedi.

Samsunspor'da 19'luk polemik

ANİ AYRILIK

Samsunspor, Atakum Belediyespor'dan 19 yaşındaki  Can Muhammet Vural'ı kadrosuna katmış ve genç oyuncu A Takım'la birlikte kamplara katılmıştı. Samsunspor Kulübü, Erzurum'da da takımla birlikte kampta bulunan oyuncuyla, ani bir şekilde yollarını ayırdığını duyurdu. Sınav için Erzurum'dan ayrılıp birdaha geri dönmeyen Can Muhammet Vural'ın ayrılışıyla ilgili ardı ardına yapılan açıklamalarla, adeta polemik doğdu. Yapılan ilk açıklamada da, "Samsunsporumuzun, Atakum Belediyespor'dan kadrosuna kattığı ve takımla birlikte idmanlara çıkan genç oyuncusu Can Muhammet Vural ile ilişiği kesildi. Teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda genç oyuncunun Samsunsporumuz'la yolları ayrıldı" ifadelerine yer verildi.

TEPKİLİ AÇIKLAMA

Samsunspor Kulübü'nden yapılan bu açıklamanın ardından ise Can Muhammet Vural, sosyal medya hesaplarından, "Bazı medya kuruluşlarında yapılan haberler asılsızdır. Kamuounda çıkan haberlerden dolayı bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum. Futbol piyasasında anlaşmazlıklar olabilir, bunlar normaldir. Çocukken hayalini kurduğum Samsunspor'a, imza atıp hayalime ulaştım. Ancak bazı sebeplerden dolayı sözleşmemi fesih etmek zorunda kaldım. Kulübün kamuoyuna yaptığı 'teknik ekip tarafından yetersiz bulundu' sözleri beni üzmüştür. Bu sözleri yazması kolay fakat sonrasında benim gibi 19 yaşındaki bir oyuncu için futbol yaşantısının bitmesine sebep olacak bir olaydır.  Samsunspor'a başarılar dilerim" açıklaması yaptı.

GİTTİ, GERİ GELMEDİ

Futbolcu kanadından gelen bu tepkili açıklamaların ardından ise Sportif Direktör Reşat Çağan, şu açıklamayı yaptı: "Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültesi sınavına katılmak için Samsun’a giden 4 oyuncumuzdan biri olan Can Muhammet Vural, takımımızın Erzurum kampına geri dönmemiş, telefonla bana ulaşan ağabeyi bunun gerekçesini, 'Biz şu anda çocuğumuzu göndermek istemiyoruz. Psikolojik sorunları var. Siz Samsun’a döndükten sonra bu konuyu sizinle yüz yüze konuşmak istiyorum' şeklinde izah etmeye çalışmıştır. Bunun üzerine gelişmeleri aktardığım başkanımız İsmail Uyanık’ın, ortada hiçbir neden yokken, sezon öncesinde herhangi bir sendrom yaşamamak için bizzat kendisinin talimatı ile adı anılan oyuncunun kulübümüzle ilişiği kesilmiştir."

SIRADAKİ HABER
}