HaberlerSamsun HaberleriÇarşamba'da tarihi gün

Çarşamba'da tarihi gün - Samsun Haberleri

Çarşamba Belediyesi tarafından yapılan çelik taşıyıcılı Yeni Şehir Köprüsü'nde iki yakayı birleştiren bağlantılar yapılmaya başlandı.

Çarşamba'da tarihi gün

Karayolu Köprüsü ile Tarihi Köprü arasında inşaat çalışmaları devam eden çelik taşıyıcılı Yeni Şehir Köprüsü tamamlandığında kavşak ve bağlantı yollarıyla ilçe trafiğini rahatlatacak. İki ayak arası açıklığı 84 metre, toplamda 165 metre uzunluğundaki köprü, kuleleri ve mimari görünümüyle Çarşamba’nın yeni sembollerinden olacak.

NAKIŞ GİBİ İŞLİYORUZ

Çarşamba’yı 14 yıldır nakış gibi işlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Çarşamba bizimle çok değişti. 14 yıl önce büyük bir köy görünümünde olan Çarşamba’da bugün köprüler, tesisler, yüksekokullar ve her alanda bölgesel yatırımlar yapılıyor. Yeşilırmak şehri Çarşamba’da artan şehir trafiği için yeni köprü, kavşak ve bağlantı yolları yapıyoruz. Köprü yapımında (Ana taşıyıcı ve tali taşıyıcıların tamamında) ST 52 sınıfında özel çelik kullanılıyor. 165 metre uzunluğunda 15 metre genişliğindeki köprü, 40’ar metre yüksekliğindeki kuleleri ve modern görünümüyle dikkat çekiyor. Köprü ile Çarşambamız tarihi bir hizmete kavuşuyor, hayırlı olsun” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 2. VİNCİ KURULDU

Türkiye’nin en büyük 2. vincinin Çarşamba’da bulunduğunu kaydeden Başkan Dündar, “Çelik taşıyıcılarla imalatını sürdürdüğümüz köprü inşaatı için Türkiye’nin en büyük 2. vinci ilçemize geldi. 30 TIR’la Çarşamba’ya getirilen vinç, Yeşilırmak’a kuruldu. Zemine 850 ton basınç uygulayan vinç, 140 metreye kadar yükseltilebiliyor” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}