HaberlerSamsun HaberleriKayyumdu seçilmiş oldu

Kayyumdu seçilmiş oldu - Samsun Haberleri

CHP Genel Merkezi tarafından CHP Samsun Kadın Kolları Başkanlığı'na kayyum atanan Serap Gürgör, 157 delegenin katıldığı seçimde 88 oy alarak, bu defa seçilmiş başkan olarak göreve geldi

Kayyumdu seçilmiş oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Kadın Kolları'nda yaşanan sorunlar nedeniyle, yönetim kurulu istifa ettiği için başkanlığı düşen Elif Çakır'ın ardından CHP Genel Merkezi tarafından kayyum olarak göreve getirilen Serap Gürgör, önceki dönem başkanı Elif Çakır ile yarıştığı seçimlerde 157 delegeden 88 oy alarak, başkan seçildi. Çakır ise 68 oy alırken 1 oy da geçersiz sayıldı.

DEDİKODUYA PRİM YOK

Kadın kollarında huzurlu bir çalışma dönemi geçirmeyi hedeflediğini söyleyen Başkan Gürgör, "Önce huzur sonra başarı geliyor. Partimiz yakında yerel seçimlere girecek. Buna hazırlıklı olmak için örgütleri derleyip toparlayıp hemen çalışmalara başlamak istiyorum. Geçmiş dönemde tatsızlıklar yaşandı. Bunları düzeltmek istiyorum. Pek çok arkadaşımı oyuna katarak, kimseyi ötelemeden, ayrıştırmadan değişik komisyonlar kurarak çalışmayı hedefliyorum. Güzel çalışmalar ve başarı olunca uzlaşmalar da olur. Kayyum başkanıyken sorumluluk ayrıydı, kayyum olduktan hemen sonra partinin bütün kademeleri başkan adayı olmamı istedi. Ben ilk önce çekimser kaldım ama sonra karar verdim. Örgütümün bu liyakatı bende görmesi beni onurlandırdı. Ayrıca büyük de bir sorumluluk yükledi" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}