Haberler Bir annenin adalet çığlığı!

Bir annenin adalet çığlığı!

Hopa Sığınma Evi'nde kalırken hastanelik olan ve yaklaşık 2.5 yıldır yaşam mücadelesi veren Derya bebek, hayatını kaybetti. Suçlular yakalanana kadar olayın peşini bırakmayacağını söyleyen anne Ömür D., 'Ben artık onu sevemem, koklayamam. Artık Derya yok. Kanını yerde bırakmayacağım' dedi.

 Bir annenin adalet çığlığı!

Annesiyle beraber Hopa Kadın Sığınma Evi'nde kalan Derya D., 2.5 yıl önce annesi tarafından resmi tutanakla görevlilere bırakıldı. Derya bebek, annesinin olmadığı bu dilimde başka bir kadın tarafından bir odada baygın bulundu. Ambulans helikopterle Samsun'a getirilen Derya bebek, 2.5 yıl süren yaşam mücadelesini 1 hafta önce kaybetti.

BU SON OLSUN

Olayın 2.5 yıldır aydınlatılmadığını söyleyen anne Ömür D. ve bir grup vatandaş, Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması düzenledi. Grup ellerinde "Derya bebek, öldürülen son çocuk olsun" dövizleri taşırken, anne Ömür D. güçlükle ayakta durabildi. Derya bebek için getirilen temsili minik tabut, herkesi duygulandırdı. Anne Ömür D., "Kızımın kanını yerde bırakmayacağım, susmayacağım. 2.5 yıl boyunca ağladım, bundan sonra o personel ağlayacak. Derya 2.5 yıl hayırseverler sayesinde yaşadı, devlet yanımızda olmadı. Ben artık onu sevemem, onu koklayamam, artık Derya yok" şeklinde konuştu.

BELGELER KARARTILDI

Grup adına konuşan Birsen Yörük Çalışkan ise sorumluların cezalandırılmasını isteyerek, "Annesi kursa gittiği sırada darpa uğrayan Derya bebek, burnundan beslenip yaşam savaşı veriyordu. Derya bebeğin hayatını kaybetmesinin sorumluları var, 2.5 yıldır sadece soruşturma yapıldı. Olay sırasında görev yapan 5 personelin yargılanmasını istiyoruz. Birçok belge karartıldı. An itibariyle hukuk mücadelemizi başlatıyoruz. Ülkede sosyal politikalar adı altında yapılan yardımlar çocukların ölümüne susmak için mi yapılıyor? Hopa Kaymakam'ına sesleniyorum, başka bebeklerin ölmemesi için personelinizin yargılanmasına izin verin" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}