HaberlerAkıllı Park'ta bir ilk

Akıllı Park'ta bir ilk

Havza'nın ödüllü parkında bir ilk yaşandı. Nikah için Havza'nın ödüllü parkı Akıllı Parkı tercih eden çiftin nikahını Havza Belediye Başkanı Murat İkiz kıydı.

Akıllı Park'ta bir ilk

Aliye Betül ve Kadir Yılmaz çifti, nikahlarını Havza’nın ödüllü parkı olan Kevser Akıllı Park’ta kıydırmak istediler. Gençlerin bu talebini kabul eden Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, bir de sürpriz yaparak genç çiftin nikahını kendisi kıydı. Akıllı Park’ta ilk kez kıyılan nikah için düzenleme yapıldı. Nikah törenine her iki aile ile genç çiftin arkadaşları da katıldı.

İSTEKLERİNİ KABUL ETTİK

Genç çiftin nikahını kıyan Başkan İkiz, gençlere mutluluklar dileyerek, “Gençlerimiz, parkta nikah kıyma talebi ile geldiler ve bizler de gençleri kırmayarak, isteklerini kabul ettik. Bizim de onlardan isteğimiz var. Gençlerimiz sayesinde Akıllı Parkta ilk nikah kıyılmış oldu. İlçemizin nüfusu ihtiyacımız var. Kendilerini tebrik ediyor ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Nikahın sonunda evlilik cüzdanını genç çifte veren İkiz, gençlere imza attıkları kalemi hediye etti. Genç çiftin nikah şahitliğini ise Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü görevine atanan Sezen Necla Mutlu ve Cemil Şahiner yaptı.

İKİZ’E TEŞEKKÜR

Aliye Betül ve Kadir Yılmaz çifti ise nikahlarını özel bir yerde kıymak istediklerini belirterek, “Sağ olsun Belediye Başkanımız istediğimizi kırmadı ve bir de bize sürpriz yaptı, nikahımızı kendi kıydı. Kendisine ve bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” dediler.

Havza Kevser Akıllı Park, 2010 yılında Sosyal Belediyecilik Projeleri Yarışmasında dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilmişti. Park yine birçok yarışmada ödüle layık görülmüştü.

SIRADAKİ HABER
}