HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da sel tehlikesi devam ediyor mu?

Samsun'da sel tehlikesi devam ediyor mu? - Samsun Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, Samsun çevreleri için sel tehlikesinin geçtiğini belirterek, 'Önümüzdeki hafta, perşembe günü hariç her gün lokal yağışlar bekliyoruz ancak geçtiğimiz dönemdeki gibi çok kuvvetli yağış olmayacak' dedi

Samsun'da sel tehlikesi devam ediyor mu?

Samsun'da ve Karadeniz bölgesinde bir süredir kuvvetli yağışlar etkili olurken, ani ve şiddetli yağışlar nedeniyle kimi bölgelerde su taşkınları yaşandı. Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, son olarak dün kuvvetli yağan yağmurun ardından, yağışların etkisini yitirmeye başlayacağını söyledi.

FIRTINA BEKLENMİYOR

Yüce, son yağışların Samsun'un doğu ilçeleri ve Ordu çevrelerinde etkili olduğunu belirterek, "Önümüzdeki 1 haftalık süreçte perşembe günü hariç her gün lokal yağışlar bekliyoruz ancak geçtiğimiz dönemdeki gibi çok kuvvetli yağış olmayacak. Denizlerimizde fırtına beklenmiyor, rüzgarlar kuzey ve kuzeybatıdan esecek. Dalga boyu 1-2 metre civarında olacak. Vatandaşlarımız uyarılarımızı anlık olarak resmi sitemizden ve uygulamamızdan takip edebilir" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}