HaberlerGenç girişimcilere eğitim

Genç girişimcilere eğitim

Kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programı verildi

Genç girişimcilere eğitim

Bafra Genç İşadamları Derneği (Bafra GİAD), Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi ve Samsun KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere, 19-22 Temmuz 2018 ile 9-12 Ağustos 2018 tarihleri arasında 2 oturumdan oluşan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programı verildi ve kurs başarıyla tamamlandı. 40 kursiyerin katıldığı bu eğitim programında kendi işini kurmak isteyen adayların neler yapması gerektiği, piyasa koşulları, ekonomik çıkarımlar, kendi işini yönetme, stratejik planlama gibi konularda eğitimler verildi. Başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

KURSLAR DEVAM EDECEK

İŞKUR Görevlisi ve Meslek Danışmanı Mehmet Uğuz Bey, “Farklı kurumlarla ortaklaşa düzenlediğimiz bu kurslar sayesinde birçok kişiye kendi işini kurma fırsatı veriliyor. Bunlara fırsat veren kurumlara teşekkür ediyoruz. Tüm kursiyerlere hayatlarında başarılar diliyoruz. Hizmetlerimiz ve eğitimlerimiz sizlerin sayesinde ortaklaşa devam edecektir” dedi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

GİAD Başkanı Güngör, “Vizyonumuz gereği ekonomik anlamda bölgemizin kalkınmasını sağlayacak her türlü projeyi yapmak ve bunları planlamak bizim görevimiz, bu kapsamda kendi işini kurmak isteyen genç girişimci insanlarımızın kendi ayaklarının üzerinde durabilmesini sağlamak ve en azından yanında istihdam edeceği bir kişiyi ekonomiye kazandırmak gayemiz ile bu eğitim projemizi de hayata geçirmiş bulunuyoruz. Tabi bunla sınırlı kalmayıp teknik danışmanlıklarına kadar hizmet vereceğimiz bu kursiyerlerimizin, işyerlerini açılışlarına kadar takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}