HaberlerSamsun HaberleriSamsun, önemli bir noktada

Samsun, önemli bir noktada - Samsun Haberleri

Gübre denetçi eğitiminde konuşan Tarım ve Orman Samsun İl Müdürü Nail Kırmacı, 'Samsun, limanıyla ülkemiz ve bölgemizin önemli gübre sevk ve dağıtım noktasında' dedi

Samsun, önemli bir noktada

Tarım ve Orman Samsun İl Müdürlüğü ve Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanlığı ile koordineli olarak Gübre Denetçi Eğitimi gerçekleştirildi. İl ve ilçe müdürlüklerinden toplam 75 teknik personele 5 gün süreli teorik ve uygulamalı olarak ‘Gübre Denetçi Eğitimi’ verildi. Eğitimler Ziraat Mühendisi Esin Mertol, Ziraat Mühendisi Yaşar Orhan, Ziraat Mühendisi Taner Aksoy, Ziraat Mühendisi Bahri Gündüz ve Ziraat Teknikeri Hasret KÖSE Çetin tarafından verildi.

BAŞARI ARTACAK

Eğitimin açılışında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı, “Samsun, limanıyla ülkemiz ve bölgemizin önemli gübre sevk ve dağıtım noktasında. Bakanlık olarak tarımsal üretimi artırmak temel görevimizdir. Her üründe olduğu gibi gübre üretiminde de taklit ve tağşiş görülmekte olup, bu durumun asgariye düşürülmesi ve tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik özellikle Bakanlığımız tarafından gönderilen gübre toplatma kararlarının ve denetimin en üst düzeyde sağlanması amacıyla bu eğitimin yapılması gerekiyordu. Bu eğitimlerle, 17 ilçe müdürlüğümüz teknik personellerinin de katılımıyla denetimde başarı oranının arttırılması, çalışmalarda etkinlik amaçlanıyor” dedi.

SIRADAKİ HABER
}