HaberlerCilt bakımında vakum uygulamasının püf noktaları

Cilt bakımında vakum uygulamasının püf noktaları

Samsun'da güzelliğin öncü adresi Fatoş Sivaslı Güzellik Merkezi Sahibi Fatoş Sivaslı, cilt bakımında vakum uygulamasının püf noktalarını anlattı.

Cilt bakımında vakum uygulamasının püf noktaları

Güzellik Uzmanı Fatoş Sivaslı, cilt bakımında vakum uygulaması hakkında bilgi verdi.Her cildin bakıma ihtiyaç duyduğunu belirten Sivaslı, "Her cildin bakıma ihtiyacı vardır. Aknesi olmayan pürüzsüz ciltler dışardan size bakımlı görünebilir. Ancak pürüzsüz görünen ciltler de doku altında nem kaybı, elastikiyet kaybı, kolajen dokunun küsmesi gibi cilt problemleri olabilir. Bundan dolayı kuru ciltlerin, karma ciltlerin de bakıma ihtiyacı vardır" dedi.

VAKUM UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Cilt Bakımı esnasında tercih edilen vakum uygulamasının nasıl yapıldığını anlatan Fatoş Sivaslı, "Cildin analizi yapılır. Cilt tipine uygun ürün serisi ile temizliği, peelingi, buhar uygulaması yapılıp el ile bazı bölgeler temizlendikten sonra kılcal damar çatlaması, doku altı yoğun iltihap ve elastikiyet kaybı yoksa vakum uygulaması yapılır. Ardından tonik ile cilt dezenfekte edildikten sonra yine yüzde platin, burun ameliyatı, gebelik durumu, kılcal damar çatlaması yoksa high frekans (yüksek akım) uygulaması yapılır.Kozmik ürünler değil derma kozmetik ürünler cildi iyileştirir.Fondöten kullanılmadığı sürece cilt gözenek üretmez. Sabun, şampuan, temizleme köpükleri ağır kimyasal içerdiği için gözenekleri tıkar cildin PH dengesini bozar ve cildi yaşlanma evresine geçirir. 30 yaşından önce anti-aging ürünler kullanımı doku altını hızlı çalıştırdığı zaman istenmeyen kolajen doku sorunlarına sebebiyet verir. Cilde ne verirsek cilt bize yanıt olarak onu geri verir. Derma kozmetik ürünler kullanarak cildinizi iyileştirmek sizin elinizde. Bizde sizler için Kapex Proline Derma Kozmetik Cilt Bakım Ürünlerini seçtik" diye konuştu.

LÜTFEN DİKKAT!

Cilt bakımı konusunda uyarılarda da bulunan Güzellik Uzmanı Fatoş Sivaslı, "Cİlt bakımı dışında evde sizler komedon kullanarak sebum ve aknelerinizi sıkıyorsunuz. Fazla baskı yaptığınız için epidermis dokusunda çatlama meydana gelir ve doku yapısını kaybederek leke veya iz bırakabilir. Birçok müşterimizden bununla ilgili duyumlar alıyoruz. Rica ediyoruz evde kendiniz komedon kullanmayın. Aknelerinizi sıkmayın salonumuza gelin; derma kozmetik bakım ürünleri ile cildinizi derinlemesine biz temizleyelim. Çünkü cildiniz bizim için değerli" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}