HaberlerBilecik HaberleriBilecik'te inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı

Bilecik'te inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı - Bilecik Haberleri

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasının talebi üzerine, Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve ilgili kamu kurumları ile meslek odalarının katılımlarıyla inşaat sektörünün sorun, beklenti ve taleplerinin görüşüldüğü istişare toplantısı düzenlendi.

Bilecik'te inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı

Toplantıda inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların talep ve beklentileri, ilgili kamu kurumlarının görüşleri aktarılırken, ele alınan konuların başında Bilecik'te uygulanan imar planları ve çevre planları yer aldı. İnşaat sektörünün hafriyat atıklarının dökülmesi ile ilgili beklentileri ilgili kurumlara iletilerek çözüm bulunması noktasında destekleri talep edildi. Toplantıda görüşülen diğer konular ise şantiye şefliği mevzuatı ve imar barışı uygulamaları oldu. İmar barışı düzenlemesi ile ilgili olarak Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında sektör temsilcilerine, Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme semineri düzenlenmesi hususunda görüş birliğine varılarak seminerin ilerideki günlerde düzenlenmesi kararlaştırıldı.
Katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılanan toplantı sonunda kentin önemli dinamikleri olan sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları arasındaki iletişimi ve işbirliğini artırmaya yönelik bu tarz ortak istişare toplantılarının devam etmesi yönünde fikir birliğine varıldı.

SIRADAKİ HABER
}