HaberlerGenç girişimciye 200 bin lira hibe

Genç girişimciye 200 bin lira hibe

TÜBİTAK, genç girişimcilerin yanında. Genç ve yenilikçi girişimci adayları, 200 bin lira tutarındaki hibe destekten faydalanabiliyor.

Genç girişimciye 200 bin lira hibe

 Genç girişimcilerin katma değeri yüksek ürünler üreterek şirket kurmasını ve ticarileşmesini sağlayan Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı'nın 2018 yılı ikinci çağrısına çıkan  TÜBİTAK, girişimci adaylarını 200 bin lira tutarındaki yüzde 100 hibe destekten yararlandıracak..


Birinci aşama faaliyetlerini yürütmek üzere seçilen BİGG uygulayıcı kuruluşları, açılan bu çağrı kapsamında kendi web sayfalarında ilan edecekleri duyuru ile iş fikri başvurularını kabul edecek. Uygulayıcı kuruluşlar birinci aşama kapsamında; girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin doğrulanması ve TÜBİTAK'a ikinci aşama başvurusu yapacak iş planlarının belirlenmesi faaliyetlerini yürütecek.

İş planı BIGG uygulayıcı kuruluşu tarafından onaylanan girişimciler, programın ikinci aşama başvurusunu TÜBİTAK'a yapacak. Girişimci adayları iş planlarıyla TÜBİTAK'a başvurarak 200 bin lira tutarındaki yüzde 100 hibe destekten yararlanmak için yarışacak. Programın ikinci aşamasında desteklenmesi uygun bulunan iş planları için, panel değerlendirmesinde belirlenen destek kapsamına alınan tutar kadar geri ödemesiz teknogirişim sermayesi desteği sağlanacak.

 

6 ALANDA BAŞVURU

BIGG uygulayıcı kuruluşları kendi web sayfalarında ilan edecekleri duyuru ile 6 tematik alanda iş fikri başvurularını kabul edecek. Bu alanlar şöyle: "Akıllı ulaşım, enerji ve temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme."


16 KASIM SON TARİH

BIGG uygulayıcı kuruluşlara ön başvurular 16 Kasım'a kadar yapılacak. İkinci aşama iş planı başvuruları TÜBİTAK tarafından 1 Aralık-14 Aralık tarihlerinde alınacak. Panel değerlendirmeleri Ocak-Mart arasında yapılacak. Nisan'da sonuçlar duyurulacak. Mayıs'ta şirket kurulumu ve sözleşme imzalanmasının ardından, 1 Haziran destek başlangıç tarihi olacak.

MynetEN ÇOK OKUNANLAR

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde toplu sonuçlar

1 UEFA Şampiyonlar Ligi'nde toplu sonuçlar

Badou Ndiaye kırmızı kart gördü

2 Badou Ndiaye kırmızı kart gördü

Eren Derdiyok Şampiyonlar Ligi'nde de attı

3 Eren Derdiyok Şampiyonlar Ligi'nde de attı

Türk Telekom Stadyumu'nda 44 bin 059 biletli seyirci

4 Türk Telekom Stadyumu'nda 44 bin 059 biletli seyirci

Cüneyt Çakır'ın yönettiği maçta kazanan Liverpool oldu

5 Cüneyt Çakır'ın yönettiği maçta kazanan Liverpool oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ilk gol Garry Rodrigues'ten

6 UEFA Şampiyonlar Ligi'nde ilk gol Garry Rodrigues'ten

Hem Süper Lig'de hem Şampiyonlar Ligi'nde lider

7 Hem Süper Lig'de hem Şampiyonlar Ligi'nde lider

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne 3 yıl sonra 3 puanla döndü

8 Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne 3 yıl sonra 3 puanla döndü

Yine 18 Eylül yine Galatasaray galip

9 Yine 18 Eylül yine Galatasaray galip


SIRADAKİ HABER
}