HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da sahilde seferberlik

Samsun'da sahilde seferberlik - Samsun Haberleri

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü dolayısıyla tüm ülkelerde başlayan çöp toplama etkinliği, Liv Hospital Samsun öncülüğünde Samsun şehrinde de düzenlendi. Çevreci vatandaşlar, Atakum sahilini 15 dakika içerisinde temizledi

Samsun'da sahilde seferberlik

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü dolayısıyla Atakum sahilinde çöp toplama etkinliği düzenledi. Liv Hospital Samsun Hastanesi öncülüğünde yapılan etkinliğe, Atakum Belediyesi de destek verdi. Yeşilyurt AVM sahilinde toplanan 7'den 70'e onlarca vatandaş ellerine aldıkları pankartlarla çevre temizliğine dikkat çekti. Ardından vatandaşlar, büyük küçük demeden her çöpü toplayarak, 15 dakikada sahili tertemiz hale getirdi.

ASIL TEMİZLİK KİRLETMEMEK

Çöp toplama etkinliğinin ardından konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Asıl temizlik kirletmemek. Çevre temizliği dünyamız ve toplumlar için en büyük sorunlardan bir tanesi. Doğayı, denizi, havayı kirletmeden daha sağlıklı bir çevrede yaşamak istiyoruz ve bu nedenle bu etkinliği destekliyoruz. Çevre temizliği bilinci hususunda farkındalık yaratmak için birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek, bu projeleri hayata geçirmek çok önemli" diye konuştu.

YOĞUN KATILIM

Etkinliğin sonunda toplanan çöpler, çöp toplama aracına koyuldu. Çöp toplama etkinliğine Başkan İshak Taşçı'nın yanı sıra Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu, Çevre Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Başkanı Özcan Çoluk, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Samsun Şubesi üyeleri, çeşitli eğitim kurumlarından öğrenciler, çevreciler, sivil inisiyatifler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}