HaberlerSamsun Haberleriİlginç girişimiyle ön yargıları yıkıyor

İlginç girişimiyle ön yargıları yıkıyor - Samsun Haberleri

Samsun'da kitapları sadece içerikleri hakkında kelimelerin bulunduğu kağıtlarla kaplayarak, satışa çıkaran üniversite öğrencisi, 'Kitaba karşı ön yargıyı kırmak istedim' dedi.

İlginç girişimiyle ön yargıları yıkıyor

Samsun'un Atakum İlçesi'nde kurduğu tezgahla 5 TL'ye kitap satan üniversite öğrencisi Berkay Kara, hazırladığı özel kaplarla kitapların yazar, tasarım ve kitap isimlerini gizli tutuyor. Kara, bu sayede okuyacakların, kitaba karşı ön yargılarını yıkıyor.

ANAHTAR KELİMELER

Adnan Medneres Bulvarı üzerinde bir bank üzerinde kurduğu tezgahta farklı bir girişimde bulunan Kara, "Kitapların dışına içerikleri hakkında anahtar kelimelerin bulunduğu kaplar hazırladım. Bu sayede kitabın kapağı, yazarı veya ismini göremeyen okurlar, ön yargılarından arınmış oluyorlar. Okulumun tatili olduğu dönemlerde bazen sahile çıkarak, bu şekilde kitap satıyorum. Pamukkale Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nde öğrenciyim ve kitap okumayı çok seviyorum" şeklinde konuştu.

VATANDAŞTAN TAKDİR TOPLADI

Kara, "Kitapların satış fiyatı 5 TL, 3 kitap alana 1 kitap hediye ediyorum. Bu kitap ise 'Sürpriz kitap' oluyor. Okurlar sürpriz kitaplarla içeriğini bile bilmedikleri kitapları okumuş oluyorlar" dedi. Sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar ise ilginç girişimiyle kitaba karşı ön yargıları yıkan genci takdir ediyor.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}