HaberlerEğitimden tasarruf edilemez

Eğitimden tasarruf edilemez

Eğitim- İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, 'Yerel yönetimlerin ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesinden sözde tasarruf adı altında kesintiler yapılıyor. Eğer tasarruf tedbiri almak istiyorsanız Milli Eğitim'den değil Diyanet'in bütçesinden kesinti yapın' dedi.

Eğitimden tasarruf edilemez

Eğitim- İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Türkiye’de büyük bir ekonomik kriz yaşandığını belirterek, vatandaşların zor durumda olduğunu dile getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesinden kesintiler yapıldığını kaydeden Kara, bunun yanlış olduğunu vurguladı.

EKMEĞİMİZ KÜÇÜLÜYOR

Başkan Kara, “Son dönemlerde ülke tarihimizin en büyük ekonomik krizlerinden birini yaşadığımız bir sürecin içerisinden geçmekteyiz. Enflasyon oranı ağustos ayı içerisinde yüzde 17,90 oranına yükselerek son 14 yılın zirvesine ulaştı. Buna bağlı olarak açlık ve yoksulluk oranları, enflasyon ve dövizde yaşanan kur krizine bağlı olarak artmaya devam ediyor. Açlık sınırının 2 bin 164 TL, yoksulluk sınırının da 8 bin 119 TL’yi geçtiği ülkemizde yurttaşlarımız günden güne yoksullaşırken, sofrasındaki ekmeği gün geçtikçe daha da küçülüyor. Yurttaşlarımız artık mutfağındaki temel besin maddelerini dahi karşılayamaz duruma geldi” şeklinde konuştu.

MÜCADELE SÜRECEK

Kara, “Yerel yönetimlerin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesinden sözde tasarruf adı altında kesintiler yapılıyor. Buradan bir kez daha sesleniyoruz; eğer tasarruf tedbiri almak istiyorsanız Milli Eğitim’den değil Diyanet’in bütçesinden kesinti yapın. Ülkemizin emekçileri, yoksullukla boğuşuyor, yurttaşlarımız geçim sıkıntısı yüzünden kendi canına kıyıyor, öğretmenlerimiz, memurlarımız atanamıyor. Bizler haktan, hukuktan ve adaletten yana, cumhuriyet değerlerinden, Atatürk devrimlerinden ödün vermeden emek mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}