HaberlerSamsun Haberleri İmzalar 'Atatürk' için

İmzalar 'Atatürk' için - Samsun Haberleri

ADD, İstanbul'da inşaa edilen 3'üncü havalimanın isminin Atatürk olması için, Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı. Samsun'da birkaç saatte yüzlerce imza toplandı

 İmzalar 'Atatürk' için

Atatürkçü Düşünce Derneği  (ADD), İstanbul'da inşaatı devam eden ve 29 Ekim'de açılması planlanan 3'üncü havalimanının adının "Atatürk" olması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı. Samsun'da da İstiklal Caddesi üzerinde ADD  Samsun Şubesi tarafından açılan stantta, birkaç saat içerisinde yüzlerce imza toplandı.

TAVRIMIZ ÇOK NET

İmza kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Özkefeli, "Şu anda hizmet veren İstanbul Atatürk Havalimanı'nın kapatılacağı belirtilmiştir. Ancak bu bir taşınma, bir yer değişikliğidir. Bu nedenle ismi değiştirilemez, yeni bir isim aranamaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusunun, Türk milletinin kurtarıcısının, ülkenin en büyük havalimanına isminin verilmesinden daha doğal bir şey olamaz. Siyasi iktidarı bu konuda uyarıyoruz. İsim ile ilgili tavrımız çok net ve kesindir, adı Atatürk olarak kalmalıdır. Vicdan, ahlak, vefa, hukuk bunu gerektirir. Aksi durumda Anayasal ve demokratik haklarımızı kullanacağımızın, tüm örgütümüz ve üyelerimizle, bize inanmış milyonlarla böyle bir yanlışı kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz" dile konuştu. Özkefeli, İstiklal Caddesi, Süleymaniye Geçidi üzerinde açtıkları stantın, bir hafta boyunca açık kalacağını sözlerine ekledi.

Barış BUDANOĞLU

 

SIRADAKİ HABER
}