HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da liseli Reyan unutulmadı

Samsun'da liseli Reyan unutulmadı - Samsun Haberleri

Geçtiğimiz yıl kansere yenik düşerek 17 yaşında hayatını kaybeden Reyan Şevval Kaya, Asri Mezarlık'taki kabri başında anıldı.

Samsun'da liseli Reyan unutulmadı

Yakalandığı kanser hastalığı ile 3,5 yıl mücadele ettikten sonra geçtiğimiz yıl 19 Eylül'de hayatını kaybeden lise öğrencisi Reyan Şevval Kaya, Asri Mezarlık'taki kabri başında, ailesi, arkadaşları ve sevenleri tarafından anıldı. 17 yaşında hayatını kaybeden Reyan için Kur'an-ı Kerim okutulurken, dualar edildi. Baba Mehmet Kaya, anne Seval Kaya, abla Amber İrem Kaya ve sevenleri, Reyan için gözyaşı döktü.

TEDAVİYİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Reyan'ın babası Mehmet Kaya, kızlarının tedavi sürecinin olumlu ilerlemesine rağmen özellikle son dönemde okulunda yaşadığı sorunların tedaviyi olumsuz etkilediğini belirterek, "Kızım hayat dolu bir insandı. Yüzü hep gülerdi. Fakat 19 Mayıs Lisesi'nde, okulun müdür yardımcısı, kızımızın okuldan alınmasını istemişti. Daha sonra yalan yanlış haberlerle ilgili resimli haber küpürlerini okulun her yayına astırarak, kanserle mücadele eden ve moralini yüksek tutması gereken birine karşı olumsuz bir tavır sergiledi. Kızım bu duruma çok üzüldü. Daha sonra tedavi olumsuz etkilendi ve vefata giden süreç hızlandı. Bununla ilgili Asliye Hukuk Mahkemesine dava açtık üzerinden bir yıl geçti. Milli Eğitim de inceleme başlattı. Milli Eğitim ceza vermiş olmasına rağmen malesef yeni öğreniyorum ki bu insanlıktan, eğitim ve öğretimden uzak kişi Milli Eğitim tarafından yeni açılan Canik İmam Hatip Kız Anadolu Lisesi'ne Kurucu Müdür olarak atanmış. Reyanım bunu duyunca kemikleri sızlamıştır. Onu Allah’a havale ediyorum" dedi.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}