HaberlerSamsun HaberleriİYİ Parti Samsun'da 3 ilçe istifa etti

İYİ Parti Samsun'da 3 ilçe istifa etti - Samsun Haberleri

İYİ Parti Terme, Çarşamba ve Alaçam ilçe başkanlıkları İYİ Parti Genel Merkezi'nin tavsiye kararı üzerine istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti Samsun'da 3 ilçe istifa etti

Samsun'da  İYİ Parti Terme İlçe Başkanı Oğuz Pamuk, Çarşamba İlçe Başkanı Rahman Çağrı Kılıç ve Alaçam İlçe Başkanı Ersin Kicir Genel Merkezin aldığığı karara uyarak istifa etti.

YENİ MİSYONLAR

İlçe başkanların yaptığı ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Partimiz, ülkemizdeki siyasi tıkanmışlığın ve alternatifsizliğin, büyük Türk milletinin kaderi olamayacağı inancı ile siyaset sahnesine çıkmıştır. 7 ay gibi çok kısa bir süreçte, tüm engel ve engellemelere rağmen ülke çapında teşkilatlanmasını gerçekleştirmiş, 24 Haziran seçimlerinde de 5 milyonun üzerinde vatandaşımızın teveccühünü kazanmıştır. Tarih, zor bir ekonomik buhrandan geçen milletimizin huzurunda partimize, yeni misyon ve görevler yüklemektedir. Bu yeni dönemde genel merkezimiz, mevcut il yönetimlerinin istifalarını istemek sureti ile yeniden teşkilatlanma yoluna gitmiştir. Genel merkezimizin aldığı karar ile uyumlu olarak ve atanacak il başkanının da rahat çalışmasının önünü açmak adına ilçe başkanlıkları görevlerimizden istifa ediyoruz. Allah’ın bu büyük milletin her zaman yar ve yardımcısı olmasını niyaz ediyoruz."

SIRADAKİ HABER
}