HaberlerSamsun HaberleriSamsun dahil 17 ilde 24 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı

Samsun dahil 17 ilde 24 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı - Samsun Haberleri

FETÖ/PDY'nin 'hakim ve savcı çalışma evleri', 'mahrem askeri yapılanması' ve 'emniyet yapılanması' soruşturmaları kapsamında Samsun dahil 17 ilde 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Samsun dahil 17 ilde 24 FETÖ şüphelisine gözaltı kararı

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin "mahrem askeri yapılanmasına" yönelik soruşturmada aralarında Tokat'ta halen görevine devam eden binbaşı ile Ankara, Antalya, Diyarbakır, Hatay, Isparta, İzmir, Kastamonu, Manisa, Mardin,  Samsun ve Tekirdağ'da 7 astsubay, bir uzman jandarma çavuş, meslekten ihraç edilen bir astsubay ile ilişikleri kesilen Kara Harp Okulu'ndan 3, Astsubay Meslek Yüksekokulundan iki öğrenci olmak üzere 15 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin "emniyet yapılanması" soruşturması kapsamında ise Erzincan, Kayseri, Adıyaman ve Samsun'da meslekten ihraç edilen 5 polis hakkında gözaltı kararı verildi.

Ayrıca örgütün "hakim ve savcı çalışma evleri"ne yönelik soruşturmada ise Ankara, İstanbul, Manisa ve Kocaeli'de 4 avukat hakkında gözaltı kararı çıktı.

Haklarında gözaltı kararı verilen 24 zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı. 

SIRADAKİ HABER
}