HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da çevreci gençler işbaşında

Samsun'da çevreci gençler işbaşında - Samsun Haberleri

Samsun'da duyarsız vatandaşların etrafa attığı çöpleri görüp bir araya gelen çevreci gençler, Körfez Marina ve çevresindeki çöpleri toplayıp, farkındalık oluşturdu.

Samsun'da çevreci gençler işbaşında

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Körfez Marina'nın çevresinin kirli olduğunu fark eden bir grup vatandaş çevre temizliğine dikkat çekmek için kendi aralarında organize olarak çöp topladı.

AMAÇ, DAHA TEMİZ BİR SAMSUN

Koşuya çıktıklarında marinanın çevresinde çok fazla çöp olduğunun farkına vardıklarını ve arkadaşlarına haber vererek, çevreyi temizlemeye karar verdiklerini ifade eden Samsunlu vatandaş Durukan Şentürk, “Biz bugün 7 kişi toplanarak, belediyeden destek istedik. Belediye de bize eldiven ve çöp poşeti sağladı. Bizi görüp katılanlar da oldu. Bu şehir ve bu ülke bizim, o yüzden vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Samsun çok güzel bir şehir ve bu şehri daha güzel gösterebilmek için kullanım alanlarını temizlemeye karar verdik. Bir farkındalık oluşturmak için bu tarz organizasyonlara devam edeceğiz. Samsun Karadeniz'in en güzel şehirlerinden birisi ve o yüzden Samsun'u temiz tutmayı amaçlıyoruz. Gördüğümüz bütün çöpleri toplayarak şehrimizin temizliğinde bizim de katkımız olmasını istiyoruz” dedi.

SIRADAKİ HABER
}