HaberlerEğitim konuşuldu

Eğitim konuşuldu

Tekkeköy'deki eğitimin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Hasan Togar, eğitim ile ilgili her konuda belediye olarak göreve hazır olduklarını belirtti

Eğitim konuşuldu

Tekkeköy’de okulların ihtiyaçları, talepleri ve sorunlarının belirlenmesi ve eğitimin daha üst seviyelere çıkartılabilmesi amacıyla toplantı düzenlendi. Tekkeköy İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya ilçenin farklı okullarında yöneticilik görevi yürüten okul müdürleri ile bir araya geldi.

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ

Toplantıda konuşan Başkan Togar, eğitim ile ilgili her konuda belediye olarak göreve hazır olduklarını belirterek, "Her platformda eğitimin önceliğimiz olduğunu dile getiriyoruz. Geleceğimiz, yarınların sahibi evlatlarımız bu sıralarda eğitim alarak vatanına, milletine hayırlı bir evlat olmak için çalışıyorlar. Burada hepimize önemli görevler düşüyor. Bizler göreve geldiğimiz ilk günden itibaren eğitim konusunda önemli çalışmalar yürüttük. İlçemizdeki okul sayısını üç kat arttırdık. Okullarımızın boya badana, tadilat, çevre düzenlemesi, perde duvarı gibi bir çok eksikliğini giderdik. Okullarımıza elimizden geldiğinde yardım yaptık. Bugün okullarımızın taleplerini not aldık. Üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız" ifadelerini kullandı.

AMACIMIZ DERECE ÇIKARMAK

Tekkeköy’de eğitimin kalitesinin en üst seviyelere çıkartılması ve eğitim kurumlarının eksiklerinin giderilmesi için böyle bir toplantı düzenlediklerini söyleyen Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, "Tekkeköy’de göreve yeni başladık. İlçeyi tanımaya çalışıyoruz. Yeni eğitim yılı tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve siz değerli okul müdürlerimize hayırlı olsun. Bugün okullarımızın eksikliklerinin giderilmesi ve eğitimin kalitesinin daha da üst seviyelere taşınabilmesi için toplandık. Hepimizin amacı öğrencilerin başarılara imza atarak ilçemizde dereceye giren öğrenciler çıkartmak. Bu konuda bizler ve belediye başkanımız elinden geleni yapmaya hazır" sözlerini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}