HaberlerTekkeköy turizmde merkez

Tekkeköy turizmde merkez

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Tekkeköy bizimle birlikte öz kimliği, kültürü ve tarihi ile buluşarak bölgenin turizm merkezi konumuna geldi' dedi

Tekkeköy turizmde merkez

Tekkeköy’de kültürel ve turizm alanında önemli çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çeken Başkan Togar, "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren özellikle ilçemizin turizm değerlerini ortaya koymak için önemli çalışmalar yürüttük. Tekkeköy bizimle birlikte öz kimliği, kültürü ve tarihi ile buluşarak bölgenin turizm merkezi konumuna geldi" şeklinde konuştu.

KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR

Tekkeköy’ün doğal güzellikleri ile ilgili çalışmalarına da devam edildiğini söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Tekkeköy akarsuları, vadileri, şelaleleri, sahili, doğası ve eşsiz doğal güzellikleri ile büyüleyici bir yerleşim yeri konumunda. Biz de sınırlarımızdaki bu güzellikleri adım adım turizme kazandırıyoruz. Doğa harikası Kurşunlu Şelalesini turizme kazandırmamızın ardından diğer doğal güzelliklerimizin de turizmin hizmetine sunulması için çalışmalarımız sürüyor. Tekkeköy doğal güzelliklerle kaplı keşfedilmeyi bekleyen saklı bir cennet gibi. İlçemizin bu değerlerini turizmin hizmetine kazandırma noktasındaki çalışmalarımız devam ediyor" sözlerini kaydetti.

ÖNEMLİ KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR

İlçede kültürel çalışmaların önemli yer tuttuğuna vurgu yapan Togar, "İlçemizde tarihi, doğal ve turistik değerlerin yanında kültürel yönden de önemli projeleri hayata geçirdik. İlçe kütüphanemiz için yer tahsis ettik. Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanemiz ile 10 binin üzerindeki kitabı öğrencilerimiz ile buluşturduk. Her öğrencimize bir kitap hediye ettik. 5 bin 55 öğrencimiz ile ilçemiz meydanında okuma etkinliği gerçekleştirdik. Bugün bir araya gelip fikir alışverişinde bulunduğumuz İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Adnan İpekdal’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}