HaberlerGaziantep HaberleriŞahinbey'de gıda ürünleri denetimi

Şahinbey'de gıda ürünleri denetimi - Gaziantep Haberleri

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde zabıta ekipleri, gıda ürünleri satan iş yerlerinde denetimler yaparak, tarihi geçmiş ürünlere el konuldu.

Şahinbey'de gıda ürünleri denetimi

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Şahinbey İlçesi'nde yapılan denetimler sonrasında tarihi geçmiş cips, zeytinyağı, nar ekşisi, barbunya, bisküvi, krem, kek, kabartmatozu, vanilya ve kutu meyve suyu, ilaç gibi vatandaşın sağlığını etkileyen ürünlere el konularak imha edildi.
'Zabıta ekiplerimiz her zaman görev başında'
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşın sağlığını önemsediklerini belirterek, 'Şahinbey Belediyemize bağlı Zabıta ekiplerimiz 365 gün 7/24 aralıksız denetimlerini sürdürüyorlar. Bu denetimler çerçevesinde 3 bin adet tarihi geçmiş ve sağlıksız ortamlarda üretilmiş, cips, zeytin yağı, nar ekşisi, barbunya, bisküvi, merdiven altı üretilmiş krem, kek, kabartma tozu, vanilya kutu meyve suyu ve maalesef eczanelerde satılması gereken ilaçlar bakkallar da satılırken, zabıta ekiplerimiz tarafından denetimlerde yakalandı. Bu ürünler imha edilirken bu ürünleri satan iş yerlerine de gerekli işlemler yapılıyor. Vatandaşlarımız tükettikleri ürünlerin mutlaka son kullanma tarihlerine baksınlar. Son kullanma tarihi geçmiş, renginde, şeklinde bozukluklar gördükleri ürünler varsa ALO 153 hattını arayarak, zabıta ekiplerine bildirerek bizlere yardımcı olsunlar. Biz hiç kimsenin sağlığı ile oynamasını istemiyoruz. Bu konuda Şahinbey Belediyesi olarak müsaade etmedik etmeyeceğiz' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}