HaberlerDüzce HaberleriBilim şenliğinde ayakla çalınan piyano ilgi odağı oldu

Bilim şenliğinde ayakla çalınan piyano ilgi odağı oldu - Düzce Haberleri

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde belediyenin TÜBİTAK işbirliği ile düzenlediği Bilim Şenliği start aldı. Şenlikte en gözde gösteri ayakla çalınan piyano oldu.

Bilim şenliğinde ayakla çalınan piyano ilgi odağı oldu

Akçakoca Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliği ile 30 çalışma atölyesinden oluşan Bilim Şenliği kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşün ardından Hükumet Konağı önünde düzenlenen etkinliklere geçildi.
Burada konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, tüm katılımcıları tebrik ederek bu tür şenliğin ilkini Düzce'de yapıldığını ve Akçakoca'da da yapılan; belediyenin katkılarıyla ikincisinin yapıldığını söyledi. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise Bilim şenliğini ilk kez yaptıklarını belirterek, amaçlarının öğrencilerin zihinlerinin gelişmesi katkı sağlamak olduğunu aktardı.
Şenlik, kurdele kesilmesiyle start alırken protokol üyeleri şenlik atölyeleri gezildi. En gözde atölye ayakla çalınan piyano oldu. Ardından yerli drone gösterisi ve biyolojik atölyede ilgi odağı oldu. Etkinlikte Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici balçık üstünde yürüyerek alkış aldı.

SIRADAKİ HABER
}