HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunsporlu olmak ayrıcalıktır

Samsunsporlu olmak ayrıcalıktır - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Kalkancı İlkokulu'ndaki etkinliğe katılırken, 'Samsunlu ve Samsunsporlu olmak büyük bir ayrıcalıktır. Okullarda küçük yaştaki çocuklarımızı Samsunspor sevgisiyle büyüterek bunu anlamalarını sağlamalıyız. Bunun için kulüp olarak üzerimize düşeni yapacağız' dedi

Samsunsporlu olmak ayrıcalıktır

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

'Bu şehrin çocukları  Samsunsporludur' kampanyasının mimarlarından Kalkancı İlkokulu Müdürü Sezai Tiryaki, yine güzel bir organizasyona imza attı. Okul bahçesindeki  Samsunspor konulu programa Başkan İsmail Uyanık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, ASKF Samsun Şube Başkanı Şener Aydın, TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, eski futbolcular Celil Sağır, Şendoğan Çakmaker, Ömer Kuranel ve İmdat Arslan ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

OKULU YENİLEYİN

Tüm öğrencilerin Samsunspor formalı oluşu dikkat çekerken, dağıtılan bayraklarla oldukça renkli görüntüler oluşturuldu. Okul bahçesindeki etkinlikte Başkan İsmail Uyanık, Okul Müdürü Sezai Tiryaki ve temsili öğrencilerle Samsunspor logolu pasta kesildi. Ardından ise Başkan İsmail Uyanık, okul müdürü Sezai Tiryaki'ye, Tiryaki de Başkan Uyanık'a çeşitli hediyeler sundu. Konumlarının oldukça güzel bir yerde ancak bina şartlarının eski olduğunu belirten Okul Müdürü Sezai Tiryaki, "Yıldırım Holding ve Yılport yetkililerinden, Samsunspor kulübünden okul binamızın iyileştirilmesi, hatta yeniden yapılması için destek istiyoruz. Burası Yılport Samsunspor İlkokulu olsun" dedi.

OKULLA İŞBİRLİĞİ

Başkan İsmail Uyanık, "Bazı ülkelerde spor okullar üzerinden yürütülürken, Türkiye'de ise bu yol amatör kulüpler olarak belirlenmiş. Bizim okullara naçizane katkımız olursa bunları yapmak isteriz. Okullara sağlayacağımız imkanlarla çocukları geliştirebilirsek, ileride onları kulübümüze kazandırabiliriz. Elimizden geldiğince okullara maddi yardım ve çalışmalar yapmak konusunda bir şeyler yapabiliriz. Samsunspor Başkanı olarak Kalkancı İlkokulu'na her türlü spor konusunda işbirliği yapma sözü veriyorum. Bu öğrencileri maçlarda ve kulübümüzde ağırlamayı vaat ediyorum. Onlara antrenmanları seyrettirebiliriz. Okul için yine mütevazi ölçülerde de katkılar verebiliriz" diye konuştu.

BU BİR BAŞLANGIÇ

Başkan Uyanık şöyle devam etti: "Geleceğin Samsunsporluları, başkanları, mühendisleri, avukatları ve milletvekilleri bu çocuklar. Onları Samsunspor formasıyla görmek çok güzel. Belki onlar bu formaları şimdi öğretmenleri istediği için giydiler ama bu bir başlangıçtır. İleride bu çocukların Samsunsporlu olmaları adına çok önemlidir. Bu takımın güzelliğini bu çocuklarımız yaşları büyüyünce anlayacaklardır. Samsunsporlu olmak bir ayrıcalıktır. Bu çocuklarımız zaman içerisinde bunu anlayacak. Biz okullarla işbirliği yaparak çocuklarımızı lunaparka, maçlara ve antrenmanlara götüreceğiz. Onların Samsunspor'la büyümesi için kulübümüzün üzerine düşenleri yapacağız."

HEPSİ KULÜP ÜYESİ...

Başkan İsmail Uyanık, Kalkancı İlkokulu'ndaki Samsunspor sevdasında çok etkilendi. Başkan Uyanık, "Bu çocuklarımızı junior yani küçük üye ilan ediyorum. Hatta onların isimlerini alarak Küçük Samsunsporlular Kulübü'ne üye yapacağız. Bu da ilk ve yeni bir uygulama olacak" dedi.

HEDİYELER VERİLDİ...

Etkinlikte Başkan İsmail Uyanık, okul müdürü Sezai Tiryaki'ye, Tiryaki de Başkan Uyanık'a günün anısına çeşitli hediyeler verdi.

 

SIRADAKİ HABER
}