HaberlerEskişehir HaberleriOdunpazarı'nda mahalle meclisi sayısı 15'e ulaştı

Odunpazarı'nda mahalle meclisi sayısı 15'e ulaştı - Eskişehir Haberleri

Odunpazarı Kent Konseyi, mahalle meclisleri ile büyümeye devam ediyor.

Odunpazarı'nda mahalle meclisi sayısı 15'e ulaştı

Karapınar Mahallesi'nde oluşturulan mahalle meclisi ile Odunpazarı genelindeki mahalle meclisi sayısını 14'e ulaştıran Kent Konseyi, Orhangazi Mahalle Meclisi'nin kurulması ile bu sayıyı 15'e çıkardı. Orhangazi Halk Merkezi'nde gerçekleştirilen genel kurula Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt'un yanı sıra Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ile Orhangazi Mahallesi sakinleri katıldı. Genel kurulda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kurt, vatandaşların dilek ve şikâyetlerini dinledi. Vatandaşların sorularına da cevap veren Başkan Kurt, burada yaptığı konuşmada mahalle meclislerinin önemine dikkat çekti.

'Birilikte planlayalım, birlikte yönetelim'
Mahallelerde yaşanan sorunların mahalde oluşturulacak ortak akıllar ile daha kolay çözüleceğini kaydeden Başkan Kurt, bu nedenle kurulan mahalle meclislerinin çok önemli olduğunu söyledi. 'Biz mahallemize sahip çıkıyoruz, gönüllüyüz. Mahalle Meclisi olduk deyin. Ben bu işle ilgili çalışmak istiyorum diyen herkesin burada durması lazım. Çünkü her sokakta, her okulda, camide başka bir sorun var. Bunlar artık oluşacak ortak bir akılla, düzene sokulabilir' diye konuşan Başkan Kurt, mahallelerde yaşanan sorunları en iyi o mahallede yaşayanların bildiğini kaydetti.
Başkan Kazım Kurt, 'Sadece eleştirmek için gelmeyin. Çözüm üretin. En iyi çözümü sorunu yaşayanlar bilir. Birlikte tartışıp, formül bulacağız. Birlikte karar vereceğiz' dedi.
Her ayın son günü Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu'nda mahalle meclisi başkanları ile toplantı yapacaklarını vurgulayan Başkan Kurt, bu toplantılarda her ayın ilk günü yapılan belediye meclis toplantısında görüşülecek maddelerin tartışılacağını söyledi. Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti:
'Keşke belediye meclislerinde mahalle temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum örgütlerinin ve meslek odalarının temsilcileri olsa. Böylelikle daha az hata yapılır. Yasada yok, ama biz fiilen gerçekleştirmeye çalışacağız.'

SIRADAKİ HABER
}