HaberlerEskişehir HaberleriEskişehir'de 'Sokakta Satranç Var'

Eskişehir'de 'Sokakta Satranç Var' - Eskişehir Haberleri

Eskişehir Satranç İl Temsilciliğinin özel bir okulla birlikte organize ettiği 'Sokakta Satranç Var' etkinliği satranç severlerle buluştu.

Eskişehir'de 'Sokakta Satranç Var'

Türkiye Satranç Federasyonunun projelendirdiği ve bu yıl 4'üncüsü yapılan 'Sokakta Satranç Var' etkinliği, Hat Boyu'nda gerçekleştirildi. Satranç kültürünü yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'nin her il ve ilçesini satranç parkları ile buluşturmayı hedefleyen projede kurulan masalar küçüklerle dolarken, bazı veliler de çocuklarına eşlik etti.
Vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını belirten TSF antrenörü ve satranç öğretmeni Deniz Yüce, 'Sokakta Satranç Var etkinliği 4 yıldır Türkiye Satranç Federasyonu tarafından projelendiriliyor. 4 yıldır da bu etkinlik sokaklarda, meydanlarda, bahçelerde, deniz kıyılarında topluma bu oyunu tanıtabilmek adına kutlanıyor. Biz de 2 yıldır bu etkinliğimizi yapıyoruz. Bu yıl Hat Boyu'nda düzenledik etkinliğimizi. Çocuklar 1 saat boyunca serbest bir şekilde satranç oynuyorlar, keyifli ve eğlenceli vakit geçiriyorlar. Dışarıdan şehirde olup da bu oyunu merak eden ilgili çocuklar da gelip oturup satranç oynayabiliyorlar. Amacımız bu oyunu halka tanıtmak, çocukların eğlenceli ve keyifli bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak' dedi.
Çocukların geçirdiği eğlenceli 1 saatin sonunda etkinlik sona erdi.

SIRADAKİ HABER
}