HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da emekliler imza topluyor

Samsun'da emekliler imza topluyor - Samsun Haberleri

DİSK Emekli Sen tarafından, haftaiçi İstiklal Caddesi üzerinde başlatılan imza kampanyasının ikincisi Türkiş Eğitim Merkezi önünde yapıldı. İmza kampanyası, pazartesi ve perşembe günleri de devam edecek.

Samsun'da emekliler imza topluyor

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Emekli-Sen tarafından, geçtiğimiz haftaiçi İstiklal Caddesi üzerinde TBMM'ye sunulmak üzere, demokrasi ve ekonomik sorunların çözümü talebiyle imza kampanyası başlatılmıştı.

EMEKLİLER ÇÖZÜM ARIYOR

İmza kampanyası ile ilgili kısa bir açıklama yapan Emekli-Sen  Samsun Şube Başkanı Tacettin Aydın, "Ülkemizde açık seçik bir şekilde ekonomik bir kriz yaşanıyor. Emekliler sorunlarına çözüm arıyor. Açlık sınırının 1900, yoksulluk sınırının 6000 TL civarında olduğu günümüzde asgari ücret ve emekli aylıkları açlık sınırının altında olamaz. TBMM'yi bu konuda göreve davet ediyoruz" ifadelerini kullandı. Kısa süre içerisinde çok sayıda imza toplanan kampanya, 1 Ekim Pazartesi günü Mecidiye Çarşısı girişinde, 4 Ekim Perşembe günü de yine İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidinde saat 14.00'te devam edecek.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}