HaberlerSamsunspor HaberleriTFF'den Samsunspor'a müjde!

TFF'den Samsunspor'a müjde! - Samsunspor Haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, Yılport Samsunspor'un Ulusal Lisans aldığını açıkladı. Lisans almayı başaran Kırmızı- Beyazlıların böylelikle puan silme cezasıyla karşılaşma riski ortadan kalktı.

TFF'den Samsunspor'a müjde!

5 BAŞLIK İNCELENDİ

Yılport  Samsunspor'da İsmail Uyanık başkanlığındaki yönetim göreve geldiği günden bu yana, Türkiye Futbol Federasyonu Lisans Kurulu tarafından lisans almak için önemli çalışmalara imza atmıştı. İlk olarak transfere engel oyuncularla görüşerek hem tahtayı açtıran, hem de lisans için önemli bir sorunu çözen yönetim, diğer kriterleri de eksiksiz yerine getirdi. Sportif, altyapı, personel, hukuki ve mali kriterlere uyan Yılport Samsunspor, Ulusal Lisans almaya hak kazandı.

RİSK ORTADAN KALKTI

Geçmiş yıllarda bu lisansı alamadığı için puanı silinen Kırmızı- Beyazlılar için bu risk de ortadan kalkmış oldu. Haberin Türkiye Futbol Federasyonu sitesinde de yer almasının ardından taraftarlar da büyük sevinç yaşadı. Öte yandan Yılport  Samsunspor'un da yer aldığı 2. Lig Beyaz Grup'ta yen alan ve lisans hak edemeyen Manisaspor ile Gaziantepspor'a 3'er puan tenzili cezası verildiği açıklandı. Yılport Samsunspor'un grubundaki diğer takımlar da ulusal lisans almayı başardı.

SIRADAKİ HABER
}